Elpn 1/8'' 5/2 mono. spring pn. 24VDC M8 Mach16ID706202010M
MACH 16 5/2 EL M 24VDC M8
Weight: 66.989 GRM
Valve Mach 16 electro-pneumatic couplings 1/8'' 5/2 monostable with spring pneumatic voltage 24VDC M8
| EAN code: | 8056686606502 |
| Short description: | Elpn 1/8'' 5/2 mono. spring pn. 24VDC M8 Mach16 |
| Quantity per package: | 0 |
| Minimum order quantity: | 0 |
| Unit of measure: | items |
| Valves - | |
| Electrical connection | Connector 15 mm M8 |
| Flow-rate | 750.00 l/min |
| Functional denomination | valves |
| Max input pressure N | 10.00 bar |
| Max temperature (°C) | 60 |
| Min Input Pressur | 1.90 bar |
| Min temperature (°C) | -10 |
| Product's series | Valve MACH 16 series |
| Threaded port | 1/8" |
| Type | Electro-pneumatic |
| Voltage | 24VDC |
| Way scheme | 5/2 |
