single ISO 2 elpn 5/2 cable 2.5 m, 3wID7058021100
SAFE AIR ISO 2 SINGLE - 2.5M SENSOR
Weight: 0.780 KGM
Single valves ISO 2 5599/1 SAFE AIR solenoid/pneumatic 5/2 solenoid/pneumatic mechanical spring, cable 2.5 m, 3 wires
| EAN code: | 8024986907810 |
| Short description: | single ISO 2 elpn 5/2 cable 2.5 m, 3w |
| Quantity per package: | 0 |
| Minimum order quantity: | 0 |
| Unit of measure: | items |
| Valves - | |
| Flow-rate | 2,700.00 l/min |
| Flow-rate at 6.3 bar DP 1 bar (Nl/min) | 2700 |
| Functional denomination | valves |
| Max input pressure N | 10.00 bar |
| Max temperature (°C) | 60 |
| Min Input Pressur | 2.50 bar |
| Min temperature (°C) | -10 |
| PL - ISO EN 1384 | Suitable for use in safety circuits up to PL=c |
| Product's series | SAFE AIR series |
| Reference norms | ISO 5599/1 |
| Type | Electro-pneumatic |
| Voltage | 24VDC - 24VAC - 110VAC - 220VAC 24VDC - 24VAC - 110VAC - 220VAC |
| Way scheme | 5/2 |
ATEX 67 - Instruction SafeAir Valves
ATEX 68 - Declaration of conformity SafeAir Valves
Product conformity declaration CE valv Safe Air
Certificate ATEX - Valves
Product conformity declaration - valves
RoHS declaration
PED declaration
CONFLICT MINERALS declaration
EAC - Metal Work generic certificate [not for ISO 15552 ILT]
REACH declaration
CONFORMITY EXAMINATION CERTIFICATE - Machinery Directive 2006/42/EC - DOUBLE VALVE
Voluntary examination certificate ISO 5599/1 Safe Air®
ATEX 68 - Declaration of conformity SafeAir Valves
Product conformity declaration CE valv Safe Air
Certificate ATEX - Valves
Product conformity declaration - valves
RoHS declaration
PED declaration
CONFLICT MINERALS declaration
EAC - Metal Work generic certificate [not for ISO 15552 ILT]
REACH declaration
CONFORMITY EXAMINATION CERTIFICATE - Machinery Directive 2006/42/EC - DOUBLE VALVE
Voluntary examination certificate ISO 5599/1 Safe Air®
