PLT10 3/2NC 0.8W 24VDC LED OPP.MAN.ID722213541100
PLT10 3/2NC 0.8W 24VDC LED OPP.MAN.
Weight: 13.482 GRM
PLT-10 3/2 NC ø0.6 0.8W 24VDC LED plug-in - connection on opposite sides - manual control
| EAN code: | 8024986728439 |
| Short description: | PLT10 3/2NC 0.8W 24VDC LED OPP.MAN. |
| Quantity per package: | 0 |
| Minimum order quantity: | 0 |
| Unit of measure: | items |
| Valves - | |
| Electrical connection | Mach 11 plug-in connector |
| Functional denomination | valves |
| Max drive frequency (Hz) | 30 |
| Max input pressure N | 7.00 bar |
| Max temperature (°C) | 50 |
| Min Input Pressur | 3.00 bar |
| Min temperature (°C) | 05 |
| Product's series | Solenoid valves series PLT-10 |
| Protection degree | IP 51 |
| Type | Direct acting |
| Way scheme | 3/2 |
