Proportional REGTRONIC 300 display no end plates OUT 0-10 VID4402012A
REGTRONIC 300 with display NO end plates
Weight: 0.892 KGM
Precision proportional pressure regulator REGTRONIC 300 with display without end plates OUT 0-10 V
| EAN code: | 8024986866148 |
| Short description: | Proportional REGTRONIC 300 display no end plates OUT 0-10 V |
| Quantity per package: | 0 |
| Minimum order quantity: | 0 |
| Unit of measure: | items |
| ZHY_CL0013 | |
| Functional denomination | Regulator |
| Max input pressure N | 11.00 bar |
| Max temperature (°C) | 50 |
| Min input pressure (bar) | Regulation pressure +1 bar |
| Min temperature (°C) | 0 |
| Product's series | Precision regulators / proportional valves |
| Setting range (bar) | 0.05÷10 (settable full scale) |
